Centrum Ortodoncji i Stomatologii

Chirurgia

W naszym Centrum wykonujemy zabiegi z szeroko pojętej chirurgii stomatologicznej od najprostszej ekstrakcji zęba po bardziej skomplikowane jak usuwanie zębów mądrości czy resekcja korzenia. W tych skomplikowanych procedurach wymagana jest bardzo precyzyjna diagnostyka, dlatego przed zabiegami wykonujemy trójwymiarowe zdjęcia wykorzystując najnowocześniejsze, nisko emisyjne urządzenia diagnostyczne w naszej pracowni RTG. Zabiegi przeprowadzane są w miejscowym znieczuleniu lub w narkozie

Implanty

Implant w sposób sztuczny zastępuje korzeń zęba. Jest umieszczany w kości szczęki lub żuchwy i tworzy podstawę do zamocowania korony.

Ma postać małej śrubki, najczęściej wykonanej z tytanu. Ząb sztuczny oparty na implancie poprzez analogię zamocowania do zęba naturalnego pozwala zapewnić stabilność oraz pełną funkcjonalność implantu, porównywalną z zębami własnymi.Wszczepiony implant wraz z osadzoną na nim koroną zastępuje brakujący ząb pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Jego istotną cechą jest długa żywotność, powinien utrzymywać się tak długo, jak długo istnieją otaczające go struktury tkanek. Obecnie stosowane implanty zapewniają biokompatybilność, czyli struktury tkanek go otaczające nie ulegają uszkodzeniu, a wręcz przeciwnie, implant działa stymulująco i zapobiega procesom zanikowym kości, jej resorpcji.

MENU