Centrum Ortodoncji i Stomatologii

Dzieci w gabinecie

Mały pacjent w gabinecie

 

Dzieci są naszymi specjalnymi pacjentami i traktujemy je w sposób wyjątkowy. Dzieciom należy poświęcić znacznie więcej troski i uwagi, ponieważ niemiłe wrażenia związane z pierwszą wizytą u stomatologa mogą zakorzenić się w ich psychice. Rodzicom i opiekunom proponujemy wizytę tzw. adaptacyjną, jest to najlepsza forma zaprzyjaźnienia się dziecka ze stomatologiem. Na takiej wizycie mały pacjent ma możliwość zapoznania się ze sprzętem i narzędziami, które znajdują się w gabinecie, może „ pojeździć '' na fotelu stomatologicznym czy obejrzeć przy pomocy kamery swoje ząbki na monitorze. Pierwsza wizyta, to również rozmowa z małym pacjentem o tym jak ważne jest dbanie o zęby.

Jeśli to możliwe przyprowadzajmy dziecko do gabinetu gdy nie odczuwa bólu, nie jest senne czy głodne.

Dla nas każdy mały człowiek jest ważny – my też jesteśmy rodzicami !

 

Oferujemy pełen zakres zabiegów stomatologicznych dla dzieci, zaczynając od nauki szczotkowania, a kończąc na zabiegach specjalistycznych jak np. ozonoterapia czy metoda Icon umożliwiające leczenie próchnicy we wczesnym stadium bez użycia wiertła. Zabezpieczamy również bruzdy zębów mlecznych i stałych specjalnymi materiałami.

Mali pacjenci mają możliwość wyboru ulubionego koloru wypełnienia do zębów mlecznych np. niebieskiego, różowego czy zielonego.

 

06 czerwca 2016