Centrum Ortodoncji i Stomatologii

  • Bezbolesne leczenie próchnicy u najmłodszych (od 1,5 roku życia) - OZONOTERAPIA (bez wierteł, igieł i stresu)

  • Bezbolesne znieczulenia

  • Kolorowe wypełnienia (plomby)

  • Bezstresowa atmosfera

  • Konsultacje ortodentyczne

  • Lakowanie i lakierowania zębów (profilaktyka)

  •  

Ozonoterapia

 

Ozonoterapia polega na kontrolowanym wykorzystaniu silnych właściwości utleniających ozonu, który eliminuje bakterie powodujące zmiany w zębach. Ozonator pobiera tlen z powietrza i zamienia go w ozon, który podawany jest specjalnym rękawem na chory ząb. Dla zapewnienia całkowitej izolacji ząb otacza się silikonowym kapturkiem. Cały zabieg trwa kilkanaście sekund i pozwala usunąć 99,9% bakterii próchnicowych.Ozonoterapia jest doskonałym sposobem leczenia próchnicy u wrażliwych pacjentów oraz dzieci, dla których wizyta u dentysty jest ogromnym przeżyciem. Poza tym mały pacjent myje zęby niedokładnie, dlatego ważne jest, by jak najwcześniej zabezpieczyć przed próchnicą wyrzynające się zęby stałe. Ozonowanie i regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwalają zachować zdrowe zęby i piękny uśmiech naszych pociech przez wiele lat.

 

Lakowanie

 

Lakowanie to świetny sposób ochrony zębów stałych. Mali pacjenci nie mają zbyt dużej cierpliwości do mycia ząbków po każdym posiłku. Lakowania zapobiega rozwojowi bakterii w bruzdach i jest świetnym sposobem na zapobieganie próchnicy. Bardzo ważna jest również fluoryzacja ząbków wykonywana przez higienistkę. Jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie ząbków naszych dzieci i należy pamiętać o najważniejszej profilaktyce jaką jest mycie ząbków po każdym posiłku przez nasze dzieci.

W ortoM nasi milusińscy objęci są szczególną troską co potwierdza przyznany nam tytuł "Gabinet Przyjazny Dziecku". Dbamy o to, aby dzieci czuły się w naszym Centrum swobodnie i z chęcią do nas powracały bez stresu i obaw.

MENU